Atrakcje w okolicy Spały
icon
logo Rezerwuj

CO ROBIĆ W SPALEPrzyjeżdżając do Spały, nie można się nudzić. Atrakcji dla dużych i małych jest mnóstwo. Poniżej kilka propozycji, jak spędzić czas w Spale.

Spływ kajakowy rzeką Pilicą

Jedną z ciekawszych form relaksu nad wodą jest pływanie kajakiem. To aktywność, która pozwala przeżyć niesamowitą przygodę, wyciszyć się, a zarazem docenić walory krajobrazu. Pilica przyciąga miłośników kajakarstwa ze względu na przepiękne krajobrazy, wartki nurt, a jednocześnie przystępność - także dla początkujących.

Piesze szlaki turystyczne

Okolica pełna jest tras spacerowych, zarówno na krótsze jak i dłuższe wędrówki. Szukającym wyciszenia i kontaktu z naturą, szczególnie polecamy Szlak Spalskiego Parku Krajobrazowego. Równie ciekawą trasą, o dodatkowych walorach historycznych, jest Szlak Partyzancki im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Walory przyrodnicze Puszczy Nadpilickiej możemy też podziwiać wędrując Szlakiem im. Prezydenta Ignacego Mościckiego.

Wypożyczalnia rowerów

Umożliwiając naszym Gościom aktywny wypoczynek, przygotowaliśmy w obiekcie wypożyczalnię rowerów. Nowe górskie rowery męskie, damskie oraz dziecięce czekają na naszych Gości każdego dnia.

Trasy rowerowe

Dla zwiedzających świat na rowerze, okolice Spały to prawdziwy raj. Warte polecenia są m.in.: 70 kilometrowa ścieżka rowerowa im. Zygmunta Goliata wokół Zbiornika Sulejowskiego; szlak rowerowy niebieski im. Juliana Tuwima; szlak romański, będący częścią europejskiego szlaku turystycznego, wytyczonego przez relikty średniowiecza; Szlak Grunwaldzki z zabytkowymi kościołami: św. Wojciecha z XVII oraz p.w. Wniebowzięcia NMP z XIX/XX w.; ciąg pieszo rowerowy Tomaszów - Spała do urzekającego Rezerwatu "Niebieskie Źródła".

Spacer po Spale

Spała jest niewielką, ale bardzo urokliwą miejscowością, a spacerując po niej, można dotrzeć w kilka interesujących miejsc, m.in. do pomnika Ignacego Mościckiego i jego psa, Groty św. Huberta czy nad rzekę Pilicę, by zobaczyć niezwykłą sosnę na szczudłach.

Jarmark Spalski

Każdego roku do Spały przybywają tłumy. Wszystko za sprawą Jarmarku spalskiego, który odbywa się raz w miesiącu od czerwca do października. To okazja do zakupu antyków i wielu innych urokliwych przedmiotów.

Newsletter

INSPIRACJE I PROMOCJE


Wprost na twój adres e-mail. Tylko wartościowe treści. Dołącz!    Nasze social media


    instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram instargram

    © Ośrodek Savoy Spała 2024

    Created by:jointsystem